Języki/Languages
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zorya

Po naszemu zorza. W mitologii słowiańskiej występują dwie Zorye, poranna i wieczorna. Są córkami Dażboga, boga słońca.  Zorya poranna (Utrennyaya) otwiera pałac swego ojca aby mógł ruszyć ze swym słonecznym rydwanem a Zorya wieczorna (Vechernyaya) zamyka pałac po jego powrocie. Poza tym obie są strażniczkami Simargla, skrzydlatego psa czy też lwa, przykutego łańcuchem do Gwiazdy Polarnej. Jeśli kiedykolwiek się zerwie, pożre konstelację Małej Niedźwiedzicy co będzie końcem świata. Tyle obowiązków a my jeszcze zawracamy im głowę włóczkami. W każdym razie Zorya w naszym kramiku jest wspaniale lejącą się mieszanką wyjątkowych włókien superfine alpaki (najdelikatniejsza tuż zaraz po baby alpace) oraz jedwabiu (aż 20%) w grubości sport. Miękkością i połyskiem ustępuje już tylko swojej alpaczanej siostrze - Mildzie, ale tak samo jak ona, posiada przemiłą, delikatną mgiełkę, która jeszcze bardziej chroni przed zimnem i otula kojącym puszkiem.

Włóczka z alpaki jest lżejsza i dużo cieplejsza (podobno aż 5 razy!) od wełny merino. Z wyglądu bardziej obła i opływowa, jakby delikatniejsza, dzięki czemu mocno warkoczowe udziergi nie będą wyglądały na aż tak ciężkie i przytłaczające. Dzianina z takiej włóczki już sama w sobie przepięknie się drapuje.

Idealna na wszelkie robótki, od czapek przez super grzejące chusty aż po mięciuchne swetry. Przepięknie podkreśla warkocze i wszelkie plecionki.

PS
Jako, że jesteśmy ogromnie wrażliwi na podgryzanie, łaskotanie i tzw. masowanie przez różne włókna, dzielimy się szczerą informacją. Wszystkie nowe bazy testujemy na sobie, czyli ludzie sztuk 2 i łysy kot (kot sierściaty jest z tych testów wyłączony) i tutaj wyniki nie są do końca zgodne*. Zorya jest cudowna, ale troszkę krnąbrna. Jeśli tak jak Szymon, jesteś super (+ super x3) wrażliwcem to możesz odczuwać jej charakterek. Jest zdecydowanie miła i ciepła, ale jeśli szukasz czegoś naprawdę ultra subtelnego, ale nadal na bazie alpaki to raczej wybierz Mildę DK lub jeśli zależy Ci na mniejszym jej dodatku - Vesnę.

*Agata - dla mnie włóczka jest odczuwalna, nie jakoś niebiańsko miękka, ale zdecydowanie nie powoduje nagłej chęci zdjęcia z siebie udziergu. Dodatkowo po kilku minutach zdecydowanie ta odczuwalność znika. (kot też nie miał nic przeciwko)

Skład: 80% Superfine Alpaka, 20% Jedwab
Grubość: Sport
Waga: 100 g
Długość: 262 m/ 287 yds
Zalecane druty: 3.25 - 3.75 mm

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl