Nasze włóczki

Nasze barwne motki powstają z miłości. Do dziergania, Natury i kolorów. Dlatego też staramy się to wszystko połączyć w jedno. Sami dziergamy nałogowo, wiemy więc o co w tym wszystkim chodzi. Włóczki mają być obłędne - w kolorach, w dotyku, podczas pracy, no i koniecznie w noszeniu. Muszą rozpieszczać nie tylko ciało, ale i duszę. Tak, aby koiły nerwy i nastrajały nas pozytywnie. Tylko uwaga… mogą uzależniać!

Zważając na specyfikę ręcznego farbowania, mimo naszych największych starań motki mogą się od siebie różnić. Nawet w obrębie tej samej partii. Zalecamy aby w miarę możliwości zamówić od razu potrzebną ilość. A w razie dużych różnic w odcieniu, dziergać z różnych motków naprzemiennie.

A jak dbać o gotowe udziergi? Delikatnie i z miłością! Zalecamy pranie ręczne, w zimnej wodzie. Blokowanie i suszenie - najlepiej na płasko. Możliwe jest, że przy płukaniu włóczka będzie puszczać kolor. Jednak nie powinno to wpłynąć na jej intensywność. Niektóre barwniki tak już mają. To także zależy od jakości wody. Taka sytuacja może utrzymywać się do kilku myć.

Ale nie tylko my jesteśmy ważni. Przecież to Matka Natura użycza nam swoich skarbów. Dbamy więc o to, aby wybierać tylko te surowce, które pochodzą od sprawdzonych dostawców. Zależy nam aby zwierzęta żyjące na ich gospodarstwach były jak najlepiej traktowane. Nasze włóczki sprowadzamy z farm, które nie praktykują tzw. „mulesing”.

Ale nie zapominamy też o roślinach i reszcie! Na tyle ile jest to możliwe, staramy się pakować ekologicznie. Nasze skarby przybędą do Was w papierowych woreczkach. Można je ponownie wykorzystać! Do tego są biodegradowalne, tak samo jak nasze koperty!

INFORMACJA DLA ALERGIKÓW!

Jesteśmy małym sklepem - nasze włóczki są farbowane i przechowywane w naszym domu, w którym mieszkamy z dwoma kotami. Staramy się trzymać włóczki z dala od nich i pilnujemy aby każdy motek był wolny od ewentualnych włosków kociej sierści. Jednak mimo naszych najszczerszych chęci może się czasami zdarzyć, że jakiś włosek zostanie przeoczony. Prosimy więc mieć to na uwadze przed zakupem. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl